Ayak kokusuna ilaç

ayak kokusuna ilaç
Ayak Kokusuna ilaç

Ayak kokusuna ilaç bu dünyada hiç kimse yok ki ayak kokusu ile karşı karşıya gelmesin. Ayak kokusu hayatı tehdit eden bir proplem olmasa da koku sahibi açısından utanç verici olabilir. Ayak kokusuna nasıl oluşur ya da ayak kokusuna ne neden olur. Ayaklarda faaliyetlerle birlikte kötü kokular nasıl oluşur. Bu yazımızda bu soruların cevabını arayacağız. Ayakların bu kadar sorun olması genel temizlik bölgesinin dışında olmasıdır.

Ayak kokusuna ilaç olabilecek çözümlerden bahsetmeden önce ayak kokusu neden oluşur bahsetmek daha iyi olabilir. Ayak kokusu için ilaç olabilecek yöntemler böylece kolay uygulanabilir. Ayak terlediği zaman çorapla birlikte bakterilerin çoğalması için oldukça elverişli bir zemin oluştururlar. Bakterilerin çoğalmasıyla birlikte kötü kokular oluşur. Terleme sadece ayaklarda bulunmaz saç, koltuk altı vb. yerler ter bezleri ile kaplıdır. Ter bezleri terin salgılandığı üretildiği yerlerdir. Aslında tüm bebekler gibi terde ilk doğduğunda masum yani kokusuzdur.  Kötü kokular terdeki kimyasalların bakterilerin dönüştürülmesiyle oluşan atıklardır. Peki bakteriler neden çoğalır. Bakteriler her zaman ayak cildinde oturmaktadır. Ama temizliğin olmaması veya az olması bakterilerin çoğalmasını sağlar. Ne kadar çok bakteri o kadar kötü koku.

Ayak kokusuna ilaç

İlaçların keşfi oldukça eskilere dayanmaktadır. Eskiden büyücülerin, şamanların, din adamlarının uğraşında olan ilaçlar. Bitkilerden elde edilirdi. İşte modern tıp ve eczacılığın temeli böylelikle atılmış oldu.

Ayak kokusuna ilaç olacak ilk ürün gümüş çorap diyebiliriz. Gümüş çorapların ihtiva ettiği gümüş bakterilerin oluşmasını engeller. Ayak kokusunun engellemesinde oldukça etkilidir. Gümüş çorapların ayak kokusunu gidermesi oldukça pratiktir. Çünkü çoraplar sürekli ayak cildiyle temas halinde olduklarından buradaki mikrobiyal gelişmeyi engeller. TR20031384 gümüş patent teknoloji ile geliştirilen doliche gümüş çorapları ayak kokusunun mantarının kaşıntısının giderilmesinde yardımcı olur. Oldukça uygun fiyatlarıyla ve kargo ödetmeyen paketleriyle satın almak için ayak kokusuna çözüm paketimizi alabilirsiniz.

Ayak kokusuna ilaç olabilecek ikinci ürün ayak bakım spreyleridir. Ayak spreylerinin içerisinde bulunan bakteri giderici ürünler kokuların giderilmesinde etkili olmaktadırlar. Doliche gümüş ürünleri serisinden olan doliche gümüş ayak bakım spreyleri ayak kokusuna iyi gelmektedir. Bu sprey aynı zamanda ayakkabı kokularının giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Ayak kokusu ilacı olabilen diğer ürün gümüş kremlerdir. Gümüş krem ihtiva ettiği gümüş bakımından mikroplara karşı etkilidir. Doliche argesi tarafından geliştirilen bitkisel gümüş krem aslında kompleks faydaları bulunmakta. Bitkisel olarak ceviz kabuğu ekstraktı bulunmakta ceviz kabuğu hem doğal antimikrobiyal hem de onarıcı özelliği bulunmakta. Yeni cilt yenileyici etkisi bulunmaktadır. Ayakta oluşan topuk çatlakları için gliserinle takviye edilen doliche gümüş kremi ayak bakım kremi için geliştirilmiştir.

Bu üç ürünün ihtiva eden 3 ü bir arada paketi hakkında bilgi almak için www.dolichetekstil.com a tıklayabilirsiniz.