Ayak Tırnak Kokusu

Ayak Tırnak Kokusu ya da tırnak kokusu genellikle bakteri oluşumu sonucu meydana gelmektedir. Ayak ve el tırnaklarında görülebilen kötü kokular oldukça rahatsız edebilir. Tırnak mantarı ya da ayak mantarı gibi mantar türlerinin oluşumu da kötü tırnak kokusuna neden olabilmektedir. Gerek bakteri gerekse mantar kaynaklı olsun ayak tırnak kokusunun bir çok tedavi edici yöntemi bulunmaktadır.

Ayak tırnak kokusu nasıl giderilir

Ayak tırnağı kapalı bir kutu gibidir. Eğer herhangi bir sorun oluşmuşsa mantar bulaşması gibi. Kendi içerisinde bir şeyler oluşmaya başlar. Müdahale edilmese bir çok sorun oluşur. Her türlü kötü kokunun kaynağı yeterli temizlik olmamasıdır. Ayak tırnak kokusunun da başlıca sebebi yeterince temizliliğe önem vermemektir. Çorap kullanımından ayakkabı kullanımına kadar bir çok alanda dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayakkabıların karbonat, ayakkabı spreyi ya da kolonya gibi malzemelerle temizlenmesi ve gün aşırı bekletilmesi en kolay ve başlıca çözüm olabilir.
Tırnak kokusuna gümüş ile çözüm
Çorapların gün aşırı değiştirilmesi tavsiye edilir. Ancak ben her gün değiştiremiyorum diyorsanız size gümüş çorapları giymeniz tavsiye edilir. Çünkü gümüş çoraplar bir hafta giyseniz bile hala ayakların kokmadığı kullanıcılar tarafından tavsiye edilmektedir. Gümüş çorapların bu gücü ihtiva ettiği gümüş sayesindedir. Gümüş oldukça etili koku gidericidir. Ayak tırnak problemleri oldukça karmaşıktır. Çözülmesi bazı durumlarda saç baş yoldurabilir. Tırnaklar değişim geçirir, kahverengi siyah gibi dönüşümler gözükür. Çünkü tırnak katı ve serttir eğer altında bir problem var ise o bölgeye girmek gerekebilir. Bu durumda hem masraflı bir tedavi süreci hem de yorucu bir sorunlar yumağıyla karşı karşıya kalınabilir. Tırnak kokusu oluşumunun nedeni de bu kapalı ortamdır. Kapalı ortamdaki bu olumsuzluklar nasıl çözülebilir. Ayakkabı seçimi ve çorap seçimi bu konu için oldukça dikkat çekicidir. Özellikle pamuk, bambu , yün gibi doğal iplik seçimi ayak terini emerek ortamdan uzaklaştırdığı için ayak kokusu ya da tırnak kokusunun oluşmasına fırsat verilmez. Ayak tirnagi kokusunun diğer bir nedeni aşırı ayak kokularından kaynaklanabilir. Ayak kokusu üzerine yazılmış bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Neticeyi kelam ayak tırnak kokusu için başta temizlik ve ayakkabı spreyi ya da gümüş çorap gibi yardımcı ürünleri kullandığınızda bu şikayetten kurtulabilirsiniz. Bu ürünler belirli bir etki alanı oluşturdukları için kalıcı çözüm sağlayabilirler.