Ayakkabı kokusu nasıl geçer

Ayakkabı kokusu nasıl geçer? sorusunun cevabını bu yazımızda bulmaya çalışacağız. Ayakkabı kokusunun nedenine bakıldığında bir çok neden olduğu görülmektedir. Çorap çeşidinden ayak hastalıklarına temizlikten ayakkabıyı kullanış biçimine kadar bir çok problem etkilidir. Bu yazımızda ayakkabı kokusunun nasıl geçirileceği hakkında olacaktır. Hem ürünlerin hem de pratik yöntemlerin bilgisi verilecektir.

Ayakkabı kokusu nasıl geçer ayakkabının seçimi ile çözüm aslında sağlanmış olunur. Mesela ayakkabı malzemeleri özellikle sentetik kökenliler hava geçirgenliği olmadığı için kapalı olan ayakkabı ortamında kötü kokulara neden olabilirler. Bundan dolayı ayakkabıları doğal ürünlerden seçmek önemli. Ancak bazı kişilerde ayaklarında oluşan kokular ayakkabı deri olsa bile kötü koku yapabilmekte. O zaman ayak kokularını çözmek gerekiyor. Ayak kokusuna çözüm yollarını yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Geçer

Ayakkabı kokusu nasıl geçer sorusunun bir cevabı ise ayakkabıları havalandırmadır. Bunun için mevsime göre 2 veya daha fazla ayakkabıya sahip olmak gerekir. Böylece ayakkabıları nöbetleşe olarak giyildiğinde ayakkabılar havalanmış olur. Ayakkabılarda oluşan en sinsi yaratık bakterilerdir. Bu bakteriler nemi ve sıcaklığı sever. Ayakkabılarda bu ortam için adeta 5 yıldızlı bakteri otelidir. İşte ayakkabılardaki nemi havalandırma ile belli ölçüde azaltabilirsiniz. Ancak bu yüzde yüz bir çözüm olmayabilir. Son yıllarda geliştirilen ayakkabı tabanlarında da teknolojik özellikler bulunmaktadır. Mesela tabanlara bakır telleri ilave edilerek ısının yüksek olduğu yerden düşük olduğu yerlere iletilmesi. Böylece sıcaklık azaltılmış olmaktadır. Bu nem oluşumunu da azaltır. Yine bir çalışmada antibakteriyel malzemeler kullanılarak bakteri yok eden antibakteriyel ayakkabı tabanı kullanılmaktadır.

Ayakkabı içerisinde oluşan kokuların giderilmesinde bu kadar yöntemin olması insan aklının büyüklüğünü göstermektedir. Arge dediğimiz yöntemin doğuş kaynağı da bundandır.

Ayakkabı kokularının nasil gecerle ilgili olarak ben bu kadar şeyle uğraşmak istemiyorum diyorsanız. Size ayakkabı spreylerini önerebiliriz. İçerisinde gümüş parçacıkları olan ayakkabı spreyi ayakkabılardaki kötü kokuların kalıcı olarak giderilmesinde yardımcı olmaktadır.