Ayak kokusu kremi

Ayak kokusu kremi neden üretilir. Ayak koku giderici krem olarak üretilmektedir. Ayak kremi çok geniş teknolojilerle üretilmiş krem türlerinden sadece bir kısmıdır. Ayak sağlığının bir çok  önemi bulunmaktadır. Ayak kremi, ayak sağlığını korumak amacıyla ayakla ilgili sorunların giderilmesi amacıyla tarihten beri geliştirilmiştir.  Aslında bu sorunun cevabını almak için krem konusuna bakmak gerekir. Ayak kokusu kremi başta olmak üzere kremler, insanın herhangi bir tarafını kaplayarak görev görürler. Kimi yerde bir ilaç kimi yerde koruyucu kimi yerde de güzellik sağlayıcısıdır. Kremler insanoğlunun keşfettiği en önemli güzellik malzemelerindendir. Ya da tıbbın. Belki de kremler ilk önce güzellik değil de sağlık bakımından düşünülmüştür. Bitkilerin sağlığa katkısının tespit edilmesinden sonra bu bitkilerden iyi şekilde yararlanma düşüncesi sonucu ortaya çıkartılmıştır. Bu inovatif bakış açısından ayak kokusu kremi de nasibini almıştır.

Ayak kokusu için krem

Ayakkokusukremi diğer kremlerin gösterdiği özellikleri gösterir. Ayak kokusu için krem ilk önce ayağa bakım sağlar. Ayak cildi vücudun en çok baskıya maruz kaldığı organlardan birisidir. Dolayısıyla yıpranması oldukça kolaydır. Giyilen çorapların ve kullanılan ayakkabıların türü önemlidir. Üretildiği malzeme oldukça önemlidir. Doğal fiber mi olacak yoksa sentetik mi ? Kullanılacaksa karışımları ne kadar olacak.

Ayak kokusu kremi ve ARGE

Krem ve pomatlar eczane biliminin temelinin oluşmasında oldukça önemli olmuşlardır. Ayak kokusu kremi eczane ve kimya bilimi içerisinde geliştirilmiştir. Başta deri hastalıkları olmak üzere bir çok cilt sorunlarına çözüm bulmak amacıyla geliştirilmiştir. Tıbbı çalışmaların tarihi ne kadar eski ise krem varyasyonlu ürünlerin gelişimi de o kadar eskidir. Kremler teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak oldukça gelişmeler göstermiştir. Nanoteknoloji bunlardan birisidir. Etken maddelerin mikrokapsüller içerine hapsedilerek uygulama ömrünün uzatılması da yeni teknolojilerdendir. Tıp alanında olduğu kadar güzellik alanında oldukça faydalı ürünler geliştirilmiştir. Dermokozmetik bu alandaki son noktalardan. Aslında bir taşla bir kaç kuş indirmedir amaç. Bu ürünlerde ciltdeki bir proplemin bir etken madde ile giderilmesidir. Bu ürünlerin diğerlerinden farkı sadece krem olmaması ayaklardaki ya da cilddeki bir çok proplemi gidermesi . Kremlerı eskiden saygın olan bilge insanlar hazırlardı bu aynı zamanda bir şifa verici özelliği idi. Şifacılar çevrelerindeki bitkileri inceler denerler ve daha sonra kayıt altına tutarlardı. Böylece eczacılığın ve tıpbin bilimsel temelleri atılmış oldu.

Sağlık konusu oldukça elzemdir. İnsanoğlunun ticari faaliyetlerinin çoğu bu sektör üzerine olması da bunun bir göstergesidir. Nanoteknoloji, inovasyon gibi çalışmalar neticesinde kozmetik sektörü oldukça gelişmiştir. Ayak kokusu içinkremler bitkisel ürünlerle zenginleştirilerek ayaklara oldukça faydalı sonuçlar alındığı görülmüştür. Ayaklarınızın sağlığı sizi dünyaya bağlayacak en önemli direkleridir. Ayak sağlığı diğer organlar gibi ihmal edilmemesi gerekmektedir.  İnsanoğlunun dik durmasının sigortası olan yegane organlardır. Kremlerin kullanılmasında önemli olan uygun yerlerin olup olmamasıdır. Ayak kokusu ter bezlerinin ürettiği terlerin içerisindeki maddeleri bakterilerin kısa zincirli yağ asitlerine dönüştürmesi ile oluşmaktadır. Yani kötü koku aslında bir atığın dönüşmesidir. Hayatın bir vazgeçilmesi olan terlemenin uygun yöntemlerle etkilerinin en aza indirgenmesi önemlidir.Tıpkı çöplüklerde çöp kutularında yemek atıklarında olduğu gibi çevremizdeki hayatın bir simgesi. İnsanların ayak kokusu sahibinden kaçma sebebi. Ayaklarda oluşan bu kötü kokular gerçekten bizden mi çıkıyor? Nereden gelir bu kokular acaba biz insan mıyız? diye sorular sorulabilir. İnsanların kötü kokuları neden olur ve nasıl çizilir. Ayaklar en cok yuk tasiyan organlardandir. Dolayısıyla kötü kokmadan tutunda varise kadar bir çok proplemle yüz yüzedir. Ayak, bir insan için dünyanın yükünü taşıyan önemli bir organdır. Ayakların hassas olmasının en büyük nedenlerindendir. Ayaklar için geliştirilen inovatif ürünlerin bu kadar önemli olması ayakların bireyi sırtlaması dır desek abartmış olmayız.

ayak_kremi
Ayak Kokusu Kremi

Ayak kokusu kremleri kötü kokuların giderilmesinde nasıl etki ederler? bu noktada üretilen ürünlerin hesabı yok gibidir. Çünkü kimya ve kozmetik teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte insanların istemediği kötü olayları gidermek daha kolay olmuştur. Ayak kokusu için geliştirilen kremler fonksiyonel bir çok faydayı bünyesinde barındırmaktadır. Kremler insanlar için oldukça önemli buluşlarındandır.

Ayak kokusu kremleri çeşitleri aşağıdaki gibidir;

-Deodorant (ter önleyici) formulasyonuna sahip maddelerle oluşturulan ayak kremleri, ayak terlemenin azaltılmasını sağlanmaktadır. Burada genellikle alimunyum kökenli maddelerin kullanıldığı bilinmektedir.

-Kötü kokunun bertaraf edilmesi.  Burada etkili olarak kullanılan teknoloji kötü koku maddelerinin uygun kimyasallar yoluyla absorbe edilmesidir. Ayak terlemesi sonucu oluşan yağ asitleri ; asetik asit, propanoik asit, izobutirik asit, butirik asit, valerik asit , izokaproik asit, kaproik asit, heptanoik asit gibi.

-Bir diğer ayak kokusu krem çeşidi bitkisel yağ içeren kremlerdir. Bitkisel yağ içeren kremlerin en güzel özelliği doğal içerikli olması ve vücudun buna karşı allerjen etki göstermemesidir. Tabi burada her zaman olduğu gibi istisnalarda mevcuttur. Genellikle oliptus, zeytin, nane, kekik vb. yağ çeşitleri kullanılmaktadır ayak kremlerinde. Bu yağların en genel özelliği antimikrobiyal etki göstermeleridir. Böylece ortamdaki bakterilerin yok edilmesi kolaylaşmaktadır.

-Ayak kokusu kremlerinde geliştirilmiş en son krem çeşidi bitkisel gümüş kremi diyebiliriz. Ceviz kabuğu ekstraktı ile zenginleştirilmiş Doliche gümüş kremi buna en güzel örnek. 10 yıllık patentli gümüş çorap üretim tecrübesiyle ayak bakımı ürünlerinde iyi bir yere sahip olan firma Argesi uzun çalışmalar sonucunda bu gümüş kremi geliştirdi. Gümüşün başta antimikrobiyal özelliği olmak üzere bir çok faydasının olduğu bilinmektedir. Gümüş; doku yenilenmesi, cilt üzerindeki nem dengesi gibi bir çok olumlu etkilere sahiptir. Doliche gümüş kremleri gümüşün bu etkileriyle birlikte ceviz kabuğunun faydalarını birleştirerek ayak kokusu, mantarı, topuk çatlağı, pişik, kaşıntı gibi bir çok olumsuz etkilerin gidermesinde yardımcı olmaktadır.

İndirim!