Ayakkabı Kokusuna Ne iyi gelir

Ayakkabı kokusu

Ayakkabı Kokusuna Ne iyi gelir. Ayakkabı kokusu bir çok proplemin habercisidir. Düşünün akşam işten eve gideceksiniz ancak sizi arıyorlar halam gile gidiyoruz oraya gel hemen düşüneceğiniz şey hay Allah ayakkabım ayağım kokuyor nasıl edeceğim. Ayakkabı kokusuna ne iyi gelir sorusunun cevabını bu yazımızda elde edeceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir çok nokta bulunmaktadır. Ayak temizliği, çorap temizliği, ayakkabı temizliği. Ayakların temizliği oldukça kolay çoraplarda öyle lakin ayakkabılar o kadar da basit değil.

Ayakkabılarda oluşan kötü kokular için bir çok pratik çözüm bulunmaktadır. Kolonya kullanmak, ayakkabı içerisine parfüm sıkmak vb. Bu uygulamalar hakikaten ayakkabı içerisinde belli bir süre güzel kokmasını sağlayabilir. Ancak kalıcı değildir. Kısa süre sonra etkisi kaybolur.

Ya da evleneceksiniz hayırlı bir iş için ziyarete gittiniz. Ayakkabıyı tam çıkartınız tüh Ayak kokusu… Çık çıkabilirsen işin içinden.

Ayakkabı kokusuna iyi gelecek en basit çözüm ayakkabıyı havalandırmak. Ama bunu yaparken bir kaç ayakkabıyı birden kullanmak gerekecek.

Diğer bir yöntem karbonat kullanımı. Ancak bu yöntemin bir sakıncası iz bırakması. Birde ayakkabı ayak teri ile ıslanmışsa temizlemek gerekecek. Zahmetli bir iş.

Ayak temizliği. Ayakkabı ve ayak ayrılmaz bir parça. Ayak temizliği ve çorap kullanımı bu konuda çözüm olabilir. Ayak kokusu zaten ayakkabı kokusunun sebebidir.

Ayakkabı kokusuna ne iyi gelir sorusunun bir cevabı da ayakkabıların içerisine nane yağıyla ıslanmış pamuk topları bırakmak. Bu yöntemde ceviz büyüklüğündeki pamuk toplarına bir kaç damla nane yağları döküp ayakkabılara yerleştirmek. Bir gün bekledikten sonra ayakkabınızda kötü kokular kalmayacak.

Ayakkabı kokusunun kabus olmaması için ilk önce uygun malzemeden imal edilmiş ayakkabıları tercih etmek  gerekir ama bu yeterli olmayabilir. O zaman bir kaç ayakkabıyı alarak ayrı günlerde ayrı ayakkabıları kullanmak. Ama bu da tama çözüm olmayabilir. En kestirme çözüm ayakkabı spreyleri olabilir. Çünkü ayakkabının içerisine sıkılarak kullanılan bu spreyler. Ayakkabı içerisindeki kokuları hem giderir hem de güzel kokmasını sağlar.