Ayak kokusuna gümüş çorap
Ayak Kokusu

Ayak kokusunun oluşumunda etkili olan bir çok faktör bulunmaktadır. Ayak florasındaki bakterilerin sebep olduğu bu kötü kokuların diğer ikincil nedenleri de bulunmaktadır.

Ayak kokusunun temizlikle yakından ilgisi bulunmaktadır. Daha doğrusu temiz olmamakla. Çünkü temiz olmayan bir ortamda kötü kokuya neden olan bakterilerin oluşması kaçınılmazdır.

Ayak kokusunun oluşumunda ki diğer etken ayakkabı ve çoraplardır. Ayakkabılar nemin çoğalmasına ham maddesi ile az veya çok belirleyici olabilir. Diğer etkili olan bir durum ise çoraplardır. Daha doğrusu çorapların sentetik ya da doğal olması gibi.

Ayak kokusunun yukarıda ifade edilen etkilerin yanında kişinin ayak florasındaki bakteri ve diğer mikropların sayısı durumu vb. şeylerde etkilidir. Peki flora nedir? Flora vücuttaki mikroorganizma çeşitliliğidir desek yanlış olmaz. Floranın dışarıdan bulaşan bir mantar yüzünden değişmesi de ayak kokusunun oluşmasına neden olabilir.

Ayak kokusunun daha nice nedenleri bulunmaktadır. Ancak ayak kokusunun giderilmesinde en etkili yöntem temizliktir. Ayakların bakımı ve kötü kokuların önlenmesinde en kolay yöntemlerden birisi patentli gümüş çorap giymek olabilir. Türkiyenin ilk ve tek antimikrobiyal tekstil patenti ile geliştirilen Patentli gümüş çorapları en uygun biçimde almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.