Ayakkabı kokusu için sprey

Ayakkabı kokusu için spreyAyakkabılarda oluşan kötü kokular için spreyler kullanılmaktadır. Ayakkabıların malzeme çeşidinden ayak terlemesine kadar bir çok nedenden oluşan oluşan kötü kokular için en etkili çözümün ayakkabı spreyleri olduğu görülmektedir. Ayakkabıların kapalı bir ortam olması ve çoğu zaman hava alamaması nedeniyle oldukça kötü koku oluşmaktadır.

Ayakkabı kokusu için spreyler arasında gümüş içerenlerin daha etkili olabileceği düşünülmektedir. Çünkü gümüş başta kokuları üreten bakteriler olmak üzere 650 çeşit mikroorganizmaya karşı etkili olduğu bilinmektedir.

Ayakkabı içerisinde kötü kokuların oluşmasında kapalı bir ortam olması, ayak faaliyeti ile birlikte ter yani nem oluşması oldukça etkilidir.

Ayakkabı kokusu için sprey seçimiznde gümüş içeren doliche ayak-ayakkabı spreyleri tavsiye edilebilir. Gümüş içeren Ayakkabı spreyleri ayakkabıya uygulandığında ayakkabı içerisinde kalıcı bir etki bırakmaktadır. Gümüş tanecikleri ayakkabı içerisinde kalıcı bir etki bırakabilmektedir. Bu etki ile birlikte terleme ile oluşan bakterilerin çoğalması engellenir. Kötü koku oluşumu bu şekilde sonlandırılmış olacaktır.