Ayak Kokusu Karbonat

Ayak kokusu için karbonat kullanımı oldukça tavsiye edilmektedir. Ayak kokusu oldukça bezdirici bir rahatsızlıktır. Ayak kokusunun bir çok giderme yöntemi bulunmaktadır. Bir çoğumuz ayak kokusunu ne geçirir diye merak etmekteyiz. Bugün ayak kokusunu gidermenin oldukça kolay bir yöntemini öğreneceğiz. Peki nedir bu karbonat neden kullanılıyor. Nasıl işe yarıyor. Nasıl kullanılmalı. Gibi soruların cevabını bu yazımızda bulmaya çalışacağız. Tabii ayakkabı kokusu içinde aynısı geçerli.
ayak kokusu için karbonat
Ayak Kokusu İçin Gümüş Çorap
Ayak kokusunun kaynağı mikro organizmalardır. Buna ilaveten en büyük destekçisi nem yani terlemedir. Eğer ortamda teri ya da mikrobu engellerseniz. İşte o zaman ayak kokusunu ya da  ayakkabı kokusunu kontrol edebilirsiniz. Karbonat denilen madde aslında bir oksit bileşiğidir. Diğer namıyla sodyum karbonat. Günlük hayatımızda oldukça fazla kullanırız ama farkında olmayız. Deterjanlar, camlar, bir çok temizlik malzemesi sodyum karbonat olmadan üretilemez. Bildiğimiz sabun yapımında bile karbonat oldukça kullanılmaktadır. Karbonat neden sağlık için zararlı değil? ya da karbonat neden yeşil temizlik malzemelerinde bu kadar çok kullanılıyor. Cevabı sodyum karbonatın doğal bir ürün olması. Evet sodyum karbonat bir kömür gibi bir kireç gibi bir kum gibi doğal bir maden türevidir. Ülkemizde bu konuda oldukça zengindir. İkinci husus karbonat üretiminde kimyasal bir süreç değilde fiziksel süreçler kullanılır. Hammaddeler küçük parçalara ayrılır elenir yıkanır sonra paketlenir. Karbonatın diğer bir kardeşi sodyum bikarbonat. Buda pastaların, keklerin vazgeçilmesi kabartma tozudur.

Ayak Kokusu İçin Karbonat nasıl kullanılmalı?

Ayakkabıların içerisine avuç içerisine bir miktar karbonat alınarak serpiştirilir. Karbonatın ayakkabının her tarafına tam olarak dağıtıldığı tespit edilmeli. bu işlem için yemeklerde kullanılan bikarbonat dediğimiz ürünlerde kullanılabilir. Ve ayakkabı kuru bir şekilde bir kaç gün bekletilmeli. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ayakkabının tam olarak kuru olmasıdır. Karbonat ayak kokusunu nasıl giderir. Namı diğer ayak kokusu giderici toz. Ayak kokusu için toz. Burada formüldeki sodyum karbonatın yapısı ile izah etmek yerinde olur. Karbonattaki 3 oksijen atomu bakterilerin öldürülmesinde görev alır. Çünkü oksijen mikrop öldürücü etkisi bulunmaktadır. Diğer bir faydası ayakkabıdaki kötü kokuyu adsorbe etmesi yani kokuyu kendine bağlayarak kokunun etkisini gidermesi. Bu işlem ayaklara da uygulanabilir.

Ayakkabı Kokusu Karbonat

Ayakkabı kokusuna çözüm için en pratik yöntemlerden birisidir. Ayakkabı kokusu için karbonat kullanılması da mümkündür. Ayakkabıdaki kokuyu gidermek nasıl mümkün olur? Spor ayakkabılardan askeri botlara kadar bayan ayakkabılardan kışlık çizmeye kadar ayakkabı kokusu nasıl giderilir?  Peki ayakkabı kokusu için karbonat nasıl kullanılmalı ? Burada yapılması gereken ayakkabıyı havalandırdıktan sonra bir avuç içi kadar karbonatı ayakkabının içerisine iyice serpmektir. Daha sonra en az bir gece ayakkabıyı dinlendirmek yeterli. Ayakkabılarda oluşan kötü kokuların diğer bir çözümü ayakkabı spreyi kullanmaktır. Gümüş gibi zengin etkin maddelerle zenginleştirilmiş spreyler ben tozdan mozdan uğraşmayayım diyen kişiler için oldukça basit ve idealdir. Ayakkabı kokusu karbonat kullanımı oldukça pratiktir. Hala ayak ve ayakkabı kokusunu ne geçirir diye kendinize sorular soruyorsanız. Siz yinede tozla mozla karbonatla uğraşmak istemiyorsanız. Size oldukça pratik bir çözüm. Kötü ayakkabı kokularını gideren ayak spreyi. Oldukça kolay ayak-ayakkabılara sıkın ve kötü kokulardan kurtulun.