Ayak kokusu ile savaşmak

Ayak kokusu ile savaşmak  bazen hiç te kolay olmamaktadırAyak kokusu vücut kokuları içerisinde en şiddetli olanıdır. Hatta dünya genelinde milyarlarca insanı etkilemektedir. Ayak kokusunun nedenleri arasında terleme ki başlıca nedendir, kullanılan ilaçlara bağlı olarak hormon değişiklikleri, aşırı stres, beslenme biçimi gibi bir çok faktör ayak kokusunun şiddetini etkileyebilmektedir.

Ayak kokusu

Ayak kokusunun başlıca nedeni olan terlemenin şiddetli olmasının sebebi ayaklarda bulunan ter bezlerinin diğer organlardakinden daha fazla olmasındadır. Ayrıca çorap ve ayakkabılarında içerisine girdiği kapalı ilişkide aşırı terlemenin katkısıyla kötü kokular epeyce oluşur. Ondan sonra gir girebilirsen eve, misafirliğe, arkadaşların yanına.

Ayak kokusunu önlemenin en temel yolu kendinize dikkat etmektedir. Ayakları her gün yıkamalı, iyice kurulanmalıdır. Bu işlemi özellikle parmak aralarına uygulamak önemlidir. Sürekli temiz çorap değiştirmek ve pamuk yün bambu modal gibi çorapları giymek oldukça önemlidir. Ayak kokusu ile savaşmanın bir yöntemi de yukarı da ifade edildiği gibi doğal iplikli çoraplar giymektir.

Ayak kokusu ile savaşmak mücadele etmek için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı doğal olurken bir kısmı ise yepyeni geliştirilmiş ürünlerdir. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler doğal ve yapılması gereken işlerdi. Eğer ürün bazda çözüm istiyorsanız size bir kaç üründen bahsedebiliriz. Gümüş çorap, gümüş sprey, gümüş krem.