Ayak kokusu için

Ayak Kokusu için, üretilen ürünlerin sayısı oldukça fazladır. Ayaklarin kendine has yapisindan dolayi ayak kokusu olusumu yaygindir. Tum ayaklarda gorulmesi geneldir. Ancak bazi ayak tiplerinde daha siklikla gorulur. Bunun sebebi genetikten tutun yeme aliskanligina kadar bir cok alanda gorulur. Genetik degistirlmez denir ancak ayak kokusunda durum biraz farkli/ Ayak kokusunun temeli mikroorganizma temelidir Daha dar manada bakterilerdir Bakterilerin ortamdan uzaklastirilmesi pratik olarak ayak kokusunu giderir. Temizlik en önemli ilaçtır denilebilir. Ayakkabılardan çoraplara kadar sürekli temiz olması, ayakkabıların havalandırılarak giyilmesi, çorapların mümkünse günü birlik değiştirilmesi tavsiye edilmelidir. Kullanılan çorapların pamuk gibi doğal elyaflardan olması da ayrıca istenilen bir etkendir.

Ayak kokusu icin yapilacak bir cok sey vardir. Temizlik. Ayaklarin kuru tutulmasi. Kina. cay vb.Ayak kokusu icin en kolya cozum olarak patentli gumus corap onerilir.Neden gumus çorap.Gümüş en çok mikroorganizmalara karşı etkili olan bir antimikrobiyal ajandır. Yapılan binlerce makale,patent vb. bilimsel çalışmalarda bu sonuç kanıtlanmıştır. Gümüşün bu özelliğini çoraplarla birleştirmeyi yine bir teknoloji sayesinde birleştiren Doliche Arge birimi TR20031384 patent teknolojisini geliştirmiştir. Bu patent teknolojisi kendi alanında ülkemizin ilk ve tek patentidir. Kullanılan teknoloji ayak sağlığını yakından ilgilendiren ürünlerin geliştirilmeyle ilgilidir.

Ayak kokusu için geliştirilen bu ürün ayakların diğer proplemleri içinde  faydalı olduğu görülmektedir. Ayak kokusu için ne yapılmalı sorusunun cevabı oldukça net. Ayak mantarı, kaşıntı, pişik gibi bir çok soruna çözüm sunmaktadır. Ayak kokusuna neden olan bir çok bakteri bulunmaktadır. Bu bakterilerin ortamdan kaldırılması ayak kokusunun giderilmesi demektir. Tabii bazı durumlarda mesela ayakkabı malzemesi ya da çorap ipliğinden kaynaklanan kötü kokularda bulunmaktadır. Bu durumlar için çözüm yine Doliche Argesinin geliştirdiği  Ayak ayakkabı kokusu giderici spreylerdir. Bu spreylerde yine gümüş bulunmaktadır. Ayrıca bu spreylerde bir parfüm bulunmaktadır. Parfümün amacı ayak kokusunun maskelenmesidir. Ayak kokusunun kaynağını ise bu spreydeki gümüş yok edebilmektedir. Gümüşle ilgili bir çok bilgi sitemizde bulunmaktadır. Gümüş ihtiva ettiği elektronik yapısından dolayı mikroorganizmaları elektrot şokuyla öldürmektedir.

Bir önceki yazımızda Ayak Kokusu Nasıl Önlenir  konusu bahsedilmektedir.